Viši/a unutrašnji/a revizor/ka u OPŠTINA DANILOVGRAD, Danilovgrad

Za radno mjesto: Viši/a unutrašnji/a revizor/ka u Opština Danilovgrad, Danilovgrad, mogu konkurisati VSS.

Zaposlenje je: Na neodređeno vrijeme, Puno.

Za dodatne informacije o ovom oglasu za posao, kontaktirati poslodavca na broj telefona: (CG) 812-008

OPIS POSLA – USLOVI KONKURSA

Naziv radnog mjesta: VIŠI/A UNUTRAŠNJI/A REVIZOR/KA
Radno iskustvo: 60
Mjesto rada: Danilovgrad
Pol:
Vrsta zaposlenja: Na neodređeno vrijeme
Radno vrijeme: Puno
Radni mjesečni broj sati: 40
Radna mjesečna zarada: 613
Provjera radnih sposobnosti:
Tip prijave: Oglas
Rok prijave: 15
Napomena: Na osnovu člana 113 stav 1 Zakona o lokalnoj samoupravi („Sl.list CG“, br. 2/18, 34/19, 38/20, 50/22) i Odluke o pokretanju postupka za popunu radnog mjesta putem javnog oglasa, br. 12-100/22-30/1 od 11.07.2022.godine, Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti, objavljuje

JAVNI OGLAS
za potrebe
Službe za unutrašnju reviziju

Za popunu radnog mjesta:

1. Viši/a unutrašnji/a revizor/ka u Službi za unutrašnju reviziju, 1 izvršilac/teljka, na neodređeno vrijeme.
Uslovi:
– VII1 nivo kvalifikacije obrazovanja, Fakultet ekonomskog ili pravnog smjera (240, 180+60, 300, odnosno 360 kredita CSPK-a),
– položen stručni ispit za rad u državnim organima,
– pet godina radnog iskustva na poslovima u nivou te kvalifikacije obrazovanja, od čega jednu godinu na poslovima revizije,
– položen ispit za unutrašnjeg revizora u javnom sektoru.
2. Zakonom o državnim službenicima i namještenicima propisano je da radni odnos može da zasnuje lice koje:
– je crnogorski državljanin;
– ima navršenih 18 godina života;
– je zdravstveno sposobno za obavljanje poslova radnog mjesta;
– ima propisani nivo kvalifikacije obrazovanja;
– ima položen stručni ispit za rad u državnim organima;
– nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu.
3. Potrebna dokumenta:
– prijava na slobodno radno mjesto,
– uvjerenje o crnogorskom državljanstvu ili fotokopija biometrijske lične karte,
– diploma ili uvjerenje o završenom nivou kvalifikacije,
– uvjerenje o potrebnom radnom iskustvu,
– uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima,
– sertifikat unutrašnjeg revizora u javnom sektoru.
4. Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja kandidat koji bude izabran najkasnije u roku od osam dana od dana dostavljanja odluke.
5. Uvjerenje da lice nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu, pribavlja Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti po službenoj dužnosti.
6. Prijavu i kompletnu dokumentaciju kandidati podnose u originalu ili ovjerenoj kopiji, preko pisarnice ili na adresu Opština Danilovgrad, Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti, Trg 9.decembar Danilovgrad, u roku od 15 dana od dana objavljivanja oglasa.
7. Na osnovu potpune i uredne dokumentacije koja je blagovremeno dostavljena, Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti sačinjava listu kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa.
8. Kandidati koji ispunjavaju uslove javnog oglasa, podliježu provjeri znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina. Na sprovođenje provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa, kriterijume i način ocjenjivanja, shodno se primjenjuju propisi o državnim službenicima i namještenicima.
U skladu sa Uredbom o kriterijumima i bližem načinu sprovođenja provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina za rad u državnim organima („Sl. list CG“, br. 050/18) provjera znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina kandidata sprovodi se najkasnije u roku od 30 dana od dana sačinjavanja liste kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa.
Popis propisa koji su potrebni kandidatima sa liste kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa za pripremu teorijskog dijela pisanog testa su: Ustav Crne Gore („Sl. list CG“, br. 01/07, 38/13), Zakon o lokalnoj samoupravi („Sl.list CG“, br. 2/18, 34/19, 38/20, 50/22), Zakon o državnim službenicima i namještenicima („Sl.list CG“, br. 2/18, 34/19, 8/21), Odluka o organizaciji i načinu rada lokalne uprave opštine Danilovgrad (,,Sl. list CG – opštinski propisi“, br. 047/18, 012/19, 019/19, 50/19, 010/20, 19/22), a za pripremu praktičnog dijela pisanog testa: Zakon o upravljanju i unutrašnjim kontrolama u javnom sektoru (,,Sl. list CG“, br. 075/18), Pravilnik o metodologiji rada unutrašnje revizije u javnom sektoru (,,Sl. list CG“, br.01/20), Međunarodni okvir profesionalne prakse.
Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti obavijestiće preko internet stranice (www.danilovgrad.me) kandidate sa liste kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa o datumu, mjestu, vremenu i načinu provjere sposobnosti, najkasnije pet dana prije dana provjere sposobnosti.
9. Sve informacije u vezi oglasa mogu se dobiti na br.telefona 020811992, kontakt osoba Snežana Simović.

Naziv zanimanja / Stručna sprema: VSS
Broj prijave (ZZZCG): 200442200157
Broj izvršilaca: 1
Vještine:

Da biste konkurisali na ovaj oglas, kontaktirajte poslodavca – OPŠTINA DANILOVGRAD – na:
Telefon: 812-008
Fax: 812-008